Opoja.net

Yll Rashiti ka fituar meçin kundër serbit

Opoja Sport
Yll Rashiti ka fituar meçin kundër serbit

Yll Rashiti nga fshati Shajne i Opojës, i lindur e rritur në Zvicër. Në meçin e zhvilluar sonde në Au të St.Gallenit, në Zvicër, arriti ta mposhtë serbin 20 vjeçar të ardhur nga Novi Sadi.

Burimet e Opoja.net kanë mesuar se meçi u zhvillua deri në fund, u zhvilluan 6 runde të plota, një ndeshje dramatike dhe atraktive për shikuesit, Yll Rashiti u shpallë fitues i këtij meçi duke mposhtur serbin Dusan Krstin nga Novi Sadi.

SUPER OFERTË NGA HOTEL ARXHENA

Ndërrimi i viteve nën bardhësinë e bjeshkëve të Sharrit

SHIKO OFERTAT

 

“Por këtë unë nuk e lejova”, thotë për Opoja.net, Ylli Rashiti. „Unë e ndjej veten shqiptar, jam me pasaportë të Kosovës dhe kam boksuar për ngjyrat kuq e zi”, deklaron 23 vjeçari. Ylli Rashiti ka lindur në Zvicër, ku është zhvilluar e formuar si sportist profesionist. „Respektin më të madh për vendim tim Zvicrën”, thotë ai,„por atdheu im është Kosova. Unë jam shqiptar dhe si i tillë arrita fitoren në ring”, pohon djaloshi me prejardhje nga fshati Shajne i komunës së Dragashit.

 


© Opoja.net. Të gjithë të drejtat e mbrojtura.

“Ronaldo është ndryshe nga të tjerët”

Kushtrim Guraj

“Me mungojnë shumë tifozët”

Kushtrim Guraj

Tri klasë model për parafillorët në shkollat e komunës së Dragashit

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net