Opoja.net

Zbulohen kushtet e Rangnick për ta marrë drejtimin e Milanit

Sport
Zbulohen kushtet e Rangnick për ta marrë drejtimin e Milanit

Ralf Rangnick ka bërë disa kërkesa specifike para se ai të pranojë punën si kryeshefi i ardhshëm i AC Milan dhe drejtori sportiv.

Ka raporte kontradiktore që qarkullojnë në media italiane aktualisht në lidhje me faktin nëse Rangnick ka pranuar një marrëveshje për t’u bërë kryetari i ardhshëm i Milanit apo jo.

Sipas asaj që SportMediaset raporton, nëse ai merr përsipër, atëherë Milani i Rangnick do të frymëzohet nga modeli i anës së tij “Leipzig”, të cilët janë bërë një konkurrent i fort në Bundesliga dhe tani po shkëlqene dhe në Ligën e Kampionëve nën kujdesin e tij, përcjell ORAinfo.

Ai do të kërkojë një grup të përbërë nga lojtarë të rinj të talentuar, por me cilësi të veçantë taktike: ata duhet të jenë fleksibël dhe dinamikë dhe duhet të jenë në gjendje të luajnë në role të shumta.

Ata duhet të kenë një personalitet të fortë, por të kuptojnë rëndësinë e ekipit.

Si përmbledhje, Milani i Rangnick nuk do të jetë i mbushur me lojtarë të vendosur elitë, por pak a shumë lojtarë të rinj të gatshëm për kërcimin në cilësi. /ORAinfo/

Loading...

Mos i humb

Dy skuadra të mëdha e dëshriojnë Xherdan Shaqirin

Opoja.net

Si mund të përfundoj La Liga? Këto janë tri opsionet

Opoja.net

Një milion euro nga Lionel Messi për të luftuar koronavirusin

Opoja.net

La Liga merr vendim të dhimbshëm

Opoja.net

Liverpooli i prinë garës për transferimin e Milot Rashicës nga Werder Bremeni

Opoja.net

Suspendohen Lojërat Olimpike

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net