Opoja.net

Zbulohet kush e “bllokoi” largimin e Shaqirit nga Liverpooli

Sport
Zbulohet kush e “bllokoi” largimin e Shaqirit nga Liverpooli

Klopp “bllokoi” largimin e Shaqirit nga klubi i Liverpoolit.

Sipas mediave në Turqi, thuhet se largimin e Xherdan Shaqirit nga Liverpooli e ka bllokuar vet Jurgen Klopp.

SUPER OFERTË NGA HOTEL ARXHENA

Ndërrimi i viteve nën bardhësinë e bjeshkëve të Sharrit

SHIKO OFERTAT

 

Shaqiri dhe klubi turk, Fenerbahce ishin shumë afër arritjes së një marrëveshje, por si duket Klopp e kishte bllokuar transferimin e Shaqirit, shkruan IndeksOnline

Kështu, Klopp nuk dëshiroi ta largoi Shaqirin, kjo pasi ai nuk pëlqen që futbollisti i tyre të largohet në formë huazimi.

Lajmin e ka bërë të ditur edhe vet gazeta e njohur turke, “Takvim”, ku tha se tekniku gjerman bllokoi largimin e Shqirit nga Liverpooli për huazim te Fenerbahce.

Të martën hidhet shorti për Kupën e Kosovës

Kushtrim Guraj

Superliga e Kosovës vazhdon sot me ndeshjet Trepça’89 – Gjilani dhe Arbëria – Drenica

Kushtrim Guraj

Bayerni i pari, Reali bie shumë poshtë – e kalojnë Barça dhe Juve

Kushtrim Guraj
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net