Zbulohet pllaka përkujtimore për komandantin e ‘Ujqërve të Sharrit’

Kosova

Me rastin e tre vjetorit të shkuarjes në amshim të komandatit të “Ujqërve të Sharrit”, Zahadin Krasniqit, do të bëhet zbulimi i pllakës përkujtimore, transmeton Opoja Sot.

Ceremonia do të mbahet te varrezat e fshatit Brezne, të martën (29 maj 2018) në ora 18:00.

Ftohen bashkluftëtarët dhe qytetarët të marrin pjesë në këtë ngjarje në nderim të Zahadin Krasniqit.

Kompania “Ujqit e Sharrit”, që drejtonte Zahadin Krasniqi, vepronte në kuadër të Brigadës 138 të UÇK-së “Agim Ramadani”./Opoja Sot/

Zemaj: Po shqyrtohet mbyllja e kufijve dhe kufizim i lëvizjes në zonat më të prekura me COVID-19

Opoja.net

Pandemia dëmtoi rëndë edhe Byronë Kosovare të Sigurimit

Kushtrim Guraj

Rritja e rasteve me COVID 19, mësimi në Kosovë po vazhdon në dy variante

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net