Opoja.net

Zbulohet pse Cavani injoroi Real Madridin dhe Juventusin për Man Unitedin

Sport
Zbulohet pse Cavani injoroi Real Madridin dhe Juventusin për Man Unitedin

Pse Cavani injoroi Real Madridin dhe Juventusin për Man Unitedin?

Edinson Cavani zhvilloi bisedime me Real Madrid dhe Juventus para se të vendoste përfundimisht t’i bashkohej Manchester United.

SUPER OFERTË NGA HOTEL ARXHENA

Ndërrimi i viteve nën bardhësinë e bjeshkëve të Sharrit

SHIKO OFERTAT

 

Ai u bë një agjent i lirë gjatë kësaj vere pas largimit nga PSG, tek e cila skuadër fitoi gjashtë tituj të Ligue 1, dhe shënoi 200 gola në 301 ndeshje.Raportohej se gjigantët italian, Juventus i ofruan kontratë dy vjeçare uruguaianit, ndërsa Real Madrid gjithashtu shprehu interesim për të.

Derisa kërkohej nga dy skuadra të mëdha, një përfshirje nga Manchester United i ndryshoi atij mendjen menjëherë, shkaku i arritjes së tyre dhe popullaritetit në gjithë botën.

Shpejt u bë e qartë se legjenda e Uruguait kishte zgjedhur ‘Old Traffordin’ si destinacionin e tij të ardhshëm, me Cavanin që nënshkroi kontratë një vjeçare me Manchester United në ditën e fundit të afatit kalimtar.

“Shumë krenar që jam pjesë e këtij ekipi të shkëlqyeshëm italian dhe mezi pres të vesh këtë fanellë të bukur”.

Arsyet që e shtyjnë Messin të pranojë ofertën e PSG-së

Kushtrim Guraj

Arsenali e dominon Rapidin, vazhdon pa humbje në Europa Ligë

Kushtrim Guraj

Pele me letër emocionuese për Maradonën: “Të dua, Diego”

Kushtrim Guraj
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net