Opoja.net

Zbulohet shtatorja e Ukshin Hotit në Prizren

Kosova
Zbulohet shtatorja e Ukshin Hotit në Prizren

Sot është zbuluar shtatorja e Ukshin Hotit në Prizren.

Shtatorja është zbuluar në Kampusin e Universitetit “Ukshin Hoti” në Prizren, pak para festës së 28 Nëntorit, transmeton Koha.net.

Hoti që nga viti 1999 është i zhdukur dhe nuk ka asnjë gjurmë të tij. Ai është burgosur nga regjimi serb për aktivitetin e tij në çështjen kombëtare.

Hoti paralajmëron se mund të ketë masa edhe më të ashpra në fund të javës

Opoja.net

111 persona të moshuar në Kosovë janë pa përkujdesje familjare

Opoja.net

Sa shtetas të Kosovës jetojnë në Gjermani

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net