Opoja.net

Zbulohet transferi i madh i Milanit për vitin e ardhshëm

Sport
Zbulohet transferi i madh i Milanit për vitin e ardhshëm

Tregu i transferimeve të verës përfundoi disa ditë më parë, por menaxhmenti i Milanit mbetet vigjilent dhe po kërkon të gjitha mundësitë e mundshme që mund të ndihmojnë në forcimin e skuadrës në dispozicion të Stefano Pioli.

Tuttosport raporton në lidhje me buxhetin që menaxhmenti ka ndarë për tregun e transferimeve të janarit, por thuhet se Maldini dhe Massara po mendojnë deri në seancën tjetër të transferimit të verës, përcjell ORAinfo.

Kah fundi i fushatës së fundit të transferimeve, kishte shumë thashetheme, si në Francë dhe Itali, që lidhnin Rossonerët me Florian Thauvin të Marsejës, kontrata e të cilit në klubin francez skadon në fund të sezonit.

Tani, konfirmimet kanë ardhur gjithashtu nga Spanja, në veçanti, Todofijaches, i cili shton se Thauvin ka një marrëveshje verbale me Milanin për t’u bashkuar me klubin verën e ardhshme në një transferim falas.

Burimi raporton gjithashtu se Marseille u përpoq të rinovonte kontratën e sulmuesit në shumë raste, por Thauvin refuzoi çdo herë dhe duket se është i etur për t’u bashkuar me Rossonerët për sezonin e ardhshëm. /ORAinfo/

Maradona nuk ‘mundi të prehej në paqe’, tifozët hynë në ndërtesën e presidencës, policia i largoi me dhunë ata

Kushtrim Guraj

Lajm i papritur nga Argjentina, Maradona ka nënshkruar të mos varroset, zbulohet çfarë ka kërkuar legjenda e futbollit

Kushtrim Guraj

Punonjësi i funeralit bënë foto me kufomën e legjendës argjentinase dhe kritikohet pafundësisht në rrjetet sociale

Kushtrim Guraj
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net