Opoja.net

Zëvendëskryeministri i Turqisë do të përurojë xhaminë në Janjevë

Kosova
Zëvendëskryeministri i Turqisë do të përurojë xhaminë në Janjevë

Zëvendëskryeministri i Republikës së Turqisë, Numan Kurtulmuş, sot është në një vizitë zyrtare në Kosovë.

Sipas burimeve të Telegrafit, Kurtulmus do të jetë edhe gjatë ditës së nesërme në Kosovë, ku do të marr pjesë në përurimin e xhamisë “Murat Bej” në Janjevë, e cila do të përurohet rreth orës 12:15.

Ndryshe, ai zhvilloi disa takime me krerët e shtetit, si të presidentin Hashim Thaçi dhe me kryekuvendarin Kadri Veseli, nga të cilat ndër tjerash u njoftua rreth zhvillimeve në Kosovë.

“Situata e bizneseve nuk është e mirë si pasojë e pandemisë”

Kushtrim Guraj

Spitalet në Kosovë mbushen me pacientë, cilat janë përgatitjet nëse përkeqësohet situata?

Opoja.net

Pandemia mund të ndalet nëse të paktën 70 për qind e njerëzve i bartin maskat në publik

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net