Zëvendëskryeministri Selmanaj reagon pas aksionit të mbrëmshëm në Karaçevë

Kosova
Zëvendëskryeministri Selmanaj reagon pas aksionit të mbrëmshëm në Karaçevë

Ka përfunduar aksioni që filloi mbrëmë në Karaçevë.

Zëvendëskryeministri nga rradhët e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Driton Selmanaj, ka reaguar pas aksionit të mbrëmshëm të Policisë së Kosovës në Karaçevë të komunës së Kamenicës.

Përmes një postimi në llogarinë e tij në Facebook, Selmanaj ka folur për shtetin ligjor.

“Shtet ligjor – s’ka tjetër!”, ka shkruar Selmanaj.

Ndryshe, ky operacion që vlerësohet të jetë më i madhi i këtij lloji në Republikën e Kosovës, vjen pas një hetimi gati njëvjeçar të udhëhequr nga Prokuroria e Gjilanit, lidhur me pretendimet për veprimtari të paligjshme në atë pjesë.

Në këtë aksion janë arrestuar 33 persona, prej të cilëve 10 janë zyrtarë policorë, si dhe janë sekuestruar aparate të lojërave të fatit, rreth 120 gjedhe, si dhe gjësende të ndryshme si prova materiale, që dyshohet të jenë përdorur në aktivitete kriminale.

Zemaj: Po shqyrtohet mbyllja e kufijve dhe kufizim i lëvizjes në zonat më të prekura me COVID-19

Opoja.net

Pandemia dëmtoi rëndë edhe Byronë Kosovare të Sigurimit

Kushtrim Guraj

Rritja e rasteve me COVID 19, mësimi në Kosovë po vazhdon në dy variante

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net