Opoja.net

Zidane fut djalin në lojë, Reali mposhtet nga Parisi

Sport
Zidane fut djalin në lojë, Reali mposhtet nga Parisi

Në përballjen e mëngjesit të hershëm, Paris St Germain,  ka shënuar fitore ndaj Real Madridit në International Champions Cup, 3-1.

Real Madrid ka luajtur me një ekip kryesisht rezervë, ku trajneri, Zinedine Zidane,  ka provuar edhe djalin e tij në pjesë të dytë, Enzo, shkruan Opoja.net.

Sidoqoftë, trajneri i ri dhe kërkues i parisienëve, Unai Emery, , nuk ka kursyer asgjë për të treguar shpirtin fitues të tij.

E këtu u dallua mbrojtësi belg, Thomas Meunier,  që shënoi dy herë për të mposhtur madrilenët.

Edhe “Marca” e ka quajtur lojën e madridit “ndryshe pa yje”.

© Opoja.net

http://dai.ly/x4m5718

“Askush s’u kujdes për Maradonën, e lanë vetë të vdesë në një dhomë të vogël”

Kushtrim Guraj

Liga e Kampionëve rikthehet me tetë super sfida

Kushtrim Guraj

Zyrtare: Reali e konfirmon lëndimin e Hazardit

Kushtrim Guraj
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net