Opoja.net

Zidane: Situata me Balen nuk ka ndryshuar

Sport
Zidane: Situata me Balen nuk ka ndryshuar

Zinedine Zidane e ka vlerësuar paraqitjen e Gareth Bales ndaj Arsenalin, mirëpo ka insistuar se nuk ka ndryshuar asgjë në situatën e uellsianit.

Uellsiani u inkuadruar në lojë nga banka rezervë, derisa ishin duke humbur 2-0 nga skuadra londineze, e që e barazuan rezultatin në 2-2 në minutat e rregull, për të fituar më pas nga penalltitë 3-2 në International Champions Cup.

Anësori 30-vjeçar do të largohet nga Los Blancos në këtë afat kalimtar, derisa trajneri francez tha pas ndeshjes se situata e tij mbetet e njëjtë.

“Ai ka zhvilluar sot një ndeshje të mirë dhe jam i lumtur për të. Si për të gjithë lojtarët e mi”, ka thënë Zidane pas ndeshjes.

“Bale është me ne dhe do të vazhdojë të punojë. Luajti mjaftë mirë kur ishim dhjetë lojtarë kundër 11 të tyre, madje më mirë kur u bëmë dy skuadrat e barabarta në fushë. Nuk e di se çfarë do të ndodhë. Ai dëshironte të luante dhe një ditë më herët jo”.

Loading...

Mos i humb

Messi për vdekjen e Bryant: S’kam fjalë, një gjeni i vërtetë na braktisi

Opoja.net

Amir Rrahmani i mrekullueshëm, tregon pse e bleu Napoli

Opoja.net

Vedat Muriqi vazhdon me formën e jashtëzakonshme, shënon në derbin e madh

Opoja.net

Muller shënon golin e 100-të në ‘Allianz Arena’

Opoja.net

Valencia e mundi Barcelonë pas 13 viteve, fërkon duart Real Madridi

Opoja.net

Mike Tyson rrëfehet për përleshjen e tij të vetme sa ishte në burg

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net