Opoja.net
Meka Mish

Zidane thyen heshtjen flet për Mbappen dhe Neymarin

Në konferencën e parë pas kthimit në Madrid, Zinedine Zidane pyetet për Mbappen e Neymarin.

Zinedine Zidane ka thënë se nuk është koha për të folur për transferime kur është pyetur nëse Neymar Junior dhe Kylian Mbappe janë në listën e ngushtë të francezit.

Trajneri francez doli gjatë ditës së premte në konferencë për herë të parë pas kthimit në Madrid.

Duke folur për ndeshjen me Celta Vigon, Zizu u pyet edhe për thashethemet rreth transferimeve të Kylian Mbappe e Neymar te klubi nga “Santiago Bernabeu”.

Zidane ka dhënë sinjale se do të ketë shumë ndryshime në afatin kalimtar të verës, por nuk k dashur të flasë tani për këtë – dëshiron të fokusohet te 11 ndeshjet e mbetura në La Liga.

“Mbappe e Neymar? Sezoni është në përfundim, kështu që nuk do të flasë për asgjë tjetër”, u përgjigj Zidane.

“E dimë shumë mirë për lojtarët që po flisni, kualitetet që kanë, dhe se çfarë janë. Por, jam i interesuar vetëm te ndeshja e së shtunës dhe që të përfundojmë sezonin mirë, për asgjë tjetër”.

Gjiganti

Mos i humb

Fansat nisin një fushatë për Vedat Muriqin: Eja në Fanerbahçe

Opoja.net

Chelsea do ta shkarkojë Maurizio Sarrin, legjenda Frank Lampard trajner i ri?

Opoja.net

Rashica flet për sezonin e jashtëzakonshëm që kaloi te Werderi: Vit pozitiv, edicionin tjetër do bëjmë edhe më mirë

Opoja.net

Mbappe ia hap derën Realit: E ardhmja ime mund të jetë diku tjetër

Opoja.net

Mustafi afër kalimit te Milani

Opoja.net

Stadiumi i Real Madridit më i vizituari në botë, i Barcelonës në vendin e gjashtë

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net