Opoja.net

Zuckerberg: Interneti lufton varfërinë në botë

Teknologji
Zuckerberg: Interneti lufton varfërinë në botë

Themeluesi i rrjetit social më popullro të planetit, “Facebook”, Mark Zuckerberg deklaroi para liderëve të Bashkëpunimit Ekonomik në Azi-Paqësore (APEC) se interneti lufton varfërinë.

“Të lidhësh popullsinë në internet ndihmon në luftimin e varfërisë dhe të thyehn barrieret”, i bën thirrje Zuckerberg liderëve të APEC të mbledhur në Lima, Peru.

“Rreth katër miliardë persona nuk kanë mundësi të lidhen në internet”, thkeson administratori i “Facebook”.

“Bota mund të lidhë miliarda persona në internet në dekadën e ardhshme”, shtoi ai.

Tre gjëra në rrjete sociale që mund t’iu ndëshkojnë

Opoja.net

Prej tani Messenger ju tregon nëse dikush e bën ‘screenshot’ bisedën

Opoja.net

Nokia 6300, vjen telefoni i dashur dhe i shumëkërkuar nga të gjithë

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net