Opoja.net

Zvicra publikon listën përfundimtare, me gjashtë shqiptarë (Foto)

Sport
Zvicra publikon listën përfundimtare, me gjashtë shqiptarë (Foto)

Gjashtë shqiptarë do të jenë pjesë e Përfaqësueses së Zvicrës në Kampionat Evropian.

Përzgjedhësi i Zvicrës, Vladimir Petkovic, e ka publikuar listën përfundimtare prej 23 lojtarësh për “EURO 2016”.

Përveç Xherdan Shaqirit, Granit Xhakës, Valon Behramit, Blerim Xhemajlit dhe Admir Mehmedit, ai e ka marrë me vete edhe sulmuesin tjetër shqiptar, Shani Tarashaj.

Nga lista paraprake përzgjedhësi Petkovic ka lënë jashtë Philippe Senderos, Silvan Widmer dhe Luca Zuffi.

tarasha

Maradona nuk ‘mundi të prehej në paqe’, tifozët hynë në ndërtesën e presidencës, policia i largoi me dhunë ata

Kushtrim Guraj

Lajm i papritur nga Argjentina, Maradona ka nënshkruar të mos varroset, zbulohet çfarë ka kërkuar legjenda e futbollit

Kushtrim Guraj

Punonjësi i funeralit bënë foto me kufomën e legjendës argjentinase dhe kritikohet pafundësisht në rrjetet sociale

Kushtrim Guraj
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net