Opoja.net

Zvicra shënon fitoren e radhës

Sport
Zvicra shënon fitoren e radhës

Kombëtarja e Zvicrës ka shënuar fitore edhe katërt në po kaq ndeshje në Grupin B, pasi ka mposhtur Ishujt Faroe, me rezultat 2-0.

Goli i parë i takimit erdhi nga sulmuesi i Galatasarayt, Eren Derdiyok, i cili shënoi një gol të bukur në minutën e 27-të pas një super asistimi të kosovarit, Valon Behrami dhe me këtë gol përfundoi pjesa e dytë.

Ishte mbrojtësi i Juventusit, Stephan Lichtsteiner, i cili shënoi golin e dytë në minutën e 83-të pas asistimit të Ricardo Rodriguez.

Zvicra është e para në grupin B me 12 pikë në katër ndeshje të luajtura deri tani.

https://youtu.be/0QUFgmvTQ_o

Real Madridi publikon listën e lojtarëve ndaj Interit, tri mungesa të mëdha

Kushtrim Guraj

Trajneri shqiptar infektohet me COVID-19

Kushtrim Guraj

Ujkani del pozitiv me Covid-19

Kushtrim Guraj
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net