Zyrtare: Finalja Drita – Linfield nuk do të luhet

Sport
Zyrtare: Finalja Drita – Linfield nuk do të luhet

Finalja Drita – Linfield nuk do të luhet.

UEFA ka konfirmuar se ndeshja mes Dritës dhe Linfield është anuluar.

Finalja e fazës parakualifikuese mes kampionëve të Kosovës dhe Irlandës së Veriut, nuk do të zhvillohet, pas paraqitjes së një rasti të ri me COVID-19 te FC Drita.

Pas konfirmimit nga skuadra e Dritës, është tani edhe UEFA që ka njoftuar se kjo ndeshje nuk do të zhvillohet.

Ndeshja mes Dritës dhe Linfield ka pasur të zhvillohet nga ora 18:00.

Është Komisioni i Etikës së UEFA-s që do të vendos për fatin e këtij takimi.

Prishtina e Ballkani e nisin me fitore bindëse Superligën e Kosovës

Fari Kolloni

Paraqitjet e mira sezonin e fundit, Milan me super shpërblim për Calhanoglun

Fari Kolloni

Interi e rikthen talentin italian, paguan 20 milionë euro

Fari Kolloni

Interi jep lajmin e shumëpritur, ylli i madh po rikthehet në skuadër

Fari Kolloni

Manchester United arrin marrëveshje personale me këtë lojtar

Fari Kolloni

Bayern Munich shënon fitore spektakolare kundër Schalkes

Fari Kolloni
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net