Opoja.net
Meka Mish

Zyrtare: Samuel Nikaj merr drejtimin e Lirisë

Vetëm pak orë pasi u largua nga drejtimi i Vushtrrisë, Samuel Nikaj është bërë me skuadër të re.

Trajneri nga Shqipëria do të vazhdoj karrierën në Kosovë dhe përsëri në Ligën e Parë.

Liria e Prizrenit do të jetë skuadra e re që do të drejtohet nga Samuel Nikaj me misionin e njëjtë, rikthimin në Superligë.

Nikaj është bërë specialist për inkuadrimin e skuadrave në Superligë, pasi këtë e ka bërë me Flamurtarin dhe së fundmi me Vushtrrinë.

Trajneri shkodran kishte arritur që një vit më herët ta inkuadroj edhe në elitën e futbollit shqiptar Kastriotin e Krujës.

Ka qenë vetë klubi bardhezi që ka zyrtarizuar Nikën në kryet ë skuadrës për edicionin e ri. /Telegrafi/

Mos i humb

Kosovare Asllani bëhet ‘galaktikja’ e parë, nënshkruan me Real Madridin

Opoja.net

Arsenali mposht Bayernin në International Champions Cup

Opoja.net

Feronikeli eliminohet nga Liga e Kampionëve

Opoja.net

Shkëndija humb në minutën e fundit dhe eliminohet nga Liga e Kampionëve

Opoja.net

Arsenali ka arritur marrëveshje për brazilianin Everton

Opoja.net

Edhe pse spekulohet për largimin e tij, Mustafi ishte kapiten i Arsenalit në fitoren ndaj Colorado Rapids

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net