Opoja.net

Zyrtare: Serie A rikthehet më 20 qershor

Sport
Zyrtare: Serie A rikthehet më 20 qershor

Liga italiane Serie A do të rinisë më 20 qershor dhe tashmë është bërë zyrtare.
Vendimi është marrë pasditen e sotme, pas një takimi mes përfaqësuesve të qeverisë dhe atyre të futbollit.
Më herët, u pranua edhe protokolli i federatës, por u vendos që nëse një lojtar do të rezultojë pozitiv me Covid-19, i gjithë grupi do të karantinohet për 14 ditë, raporton goal.com përcjell Klan Kosova.
Ky detaj mjaft i rëndësishëm, mund të sjelli probleme serioze për mbylljen e javëve të mbetura në futbollin italian.

Top-five leagues return dates: La Liga – June 11 Premier League – June 17 Serie A – June 20 Bundesliga – Already returned Ligue 1 – Season cancelled
— Goal (@goal) May 28, 2020

Loading...

Mos i humb

Milan shkëlqen kundër Lazios, festa nis në Juventus

Fari Kolloni

Lajmet për shkarkimin e tij, flet trajneri i Barcelonës

Fari Kolloni

Chelsea me këtë formacion synon ta mposht Watfordin

Fari Kolloni

Milanit po ia vështirëson punën Arsenal dhe PSG për transferimin e yllit të madh

Fari Kolloni

Milani humb durimin ndaj Piolit, Rangnick brenda 9 ditësh mund të arrijë në San Siro

Fari Kolloni

Arsenal me ofertë të ‘ҫmendur’ për Antonie Griezmann

Fari Kolloni
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net