111 afganët e ardhur në Kosovë do të vendosen në Kampin e Bechtel Enkas

Opoja.net Opoja.net Kosova

111 afganë kanë mbërritur të dielën mbrëma në Aeroportin Ndërkombëtar të Prishtinës “Adem Jashari”.

Të njëjtit do të vendosen në kampin e Bechtel Enkas i cili ndodhet përballë Bondsteelit në Ferizaj.

Kështu ka bërë të ditur në një konferencë për medie ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla, i cili ka thënë se pritet që nga nesër për fluturime të radhës.

Tutje, ai ka njoftuar se afganëve që kanë mbërritur në Kosovë janë duke iu bërë testet rapide për COVID-19.

/OPOJAnet/

Opojanet ka hapur kanalin në Whats App dhe ju mund të na bashkoheni për të ndjekur lajmet tona BASHKOHU KËTU.

- Reklama-
- Reklama-