16 truke të mahnitshme me pastë dhëmbësh

Opoja.net Opoja.net Kuriozitete

Pasta e dhëmbëve thahet shumë shpejt dhe thith lagështinë gjithashtu. Është gjithashtu një mbartës i fuqishëm njollash, dhe mund të përdoret për të pastruar shumë gjëra të ndryshme, transmeton lajmi.net.

16 truket e mahnitshme me pastën e dhëmbëve që ju ndoshta nuk i dini:

1. Zbardhon çelësat e pianos

Nëse keni një piano të vjetër, por duket edhe më e vjetër për shkak të papastërtisë në çelësat e saj, mund të përdorni një pastë dhëmbësh. Kjo do t’ju ndihmojë të zbardhni ato. Provojeni dhe do të keni një piano krejt të re brenda pak minutash.

2. Pastroni atlete

Ju mund të përdorni pastë dhëmbësh për të pastruar pjesët e ndyra dhe plastike në këpucët tuaja. Thjesht kapni pak pastë dhëmbësh dhe sfungjer dhe do të mahniteni.

3. Syze

Thjesht aplikoni në syze tuaj një shtresë të padukshme paste dhëmbësh, kështu që herën tjetër që të zhyteni, do të parandalojë mjegullimin.

4. Produkte argjendi

Ju nuk keni pse të blini produkte speciale për të lustruar zhveshjen tuaj, thjesht merrni pastën e dhëmbëve, fërkoni argjendin me të dhe do të jetë me shkëlqim si sapo e keni blerë nga dyqani.

5. Fenerët e makinave

Ju duhet të pastroni fenerët herë pas here jo vetëm pjesët metalike. E tëra çfarë ju duhet të bëni është të vendosni pak pastë dhëmbësh në një sfungjer ose një copë leckë dhe ta fërkoni pak. Fenerët tuaj do të jenë krejtësisht të pastër.

6. Njollat ​​në tabelë nga ose syzet

Aplikoni pastë dhëmbësh në një sfungjer dhe pastroni njollën në vetëm 2 sekonda

7. Njollat ​​e bojës në këmishë

Ju mund të përdorni një pastë dhëmbësh për të hequr njollën e bojës nga këmisha. E tëra çfarë ju duhet të bëni është të aplikoni pastë dhëmbësh në njollë dhe ta lini atë për 24 orë. Lani atë të nesërmen.

8. Gërvishtjet CD dhe DVD

E tëra çfarë ju duhet të bëni është të fshini butësisht me pastë dhëmbësh mbi gërvishtjet dhe CD-ja juaj e preferuar do të funksionojë pa ndonjë problem.

9. Hiqni gërvishtjet në makinën tuaj

Ja çfarë duhet të bëni, përdorni një sasi të vogël pastash dhëmbësh në një copë leckë të butë dhe fërkojeni butësisht në gërvishtjet, shkruan hl-house. Pas kësaj, fshijeni me një leckë të pastër dhe të gjitha gërvishtjet do të zhduken.

10. Pastroni hekurin tuaj

Pastrojeni atë me pastë dhëmbësh dhe do të shkëlqejë si të jetë krejt e re.

11. Pastroni smartfonin tuaj

Përdorni një pastë dhëmbësh për të pastruar smartfonin tuaj

12 Këpucë

Pastroni këpucët me pastë dhëmbësh dhe do t’u japë atyre një aromë të freskët.

13. Kafshimet e insekteve

Nëse disa insekte ju kafshojnë, aplikoni një pastë dhëmbësh në zonën e prekur dhe do t’ju lehtësojë nga kruajtja dhe pikat e kuqe në lëkurën tuaj do të zhduken, transmeton lajmi.net.

14. Puçërr

Aplikoni pastë dhëmbësh në puçërr tuaj dhe ajo do të largohet.

15. Njollat ​​e smaltit

Smalti mund të hiqet pa asnjë shenjë pastrimi dhe pasta e dhëmbëve gjithashtu do të lërë një aromë të këndshme të nuhatjes.

16. Duart e pista

Nëse duart tuaja janë të ndyra dhe nuk mund t’i lani me sapun të rregullt, t’i lani me pastë dhëmbësh, kjo do t’ju ndihmojë shumë. /Lajmi.net/

/OPOJAnet/

Opojanet ka hapur kanalin në Whats App dhe ju mund të na bashkoheni për të ndjekur lajmet tona BASHKOHU KËTU.

- Reklama-
- Reklama-