22 të vdekur dhe 1 mijë e 894 raste të reja me COVID-19 në Kosovë

Opoja.net Opoja.net Kosova

Gjatë 24 orëve të fundit, në Kosovë janë regjistruar 22 raste të vdekjes nga COVID-19, raporton Gazeta Sinjali.

Ministria e Shëndetësisë njofton se gjatë këtyre orëve janë testuar 14 mijë e 284 qytetarë, prej të cilëve 1 mijë e 894 kanë rezultuar të infektuar me koronavirus.

Sot janë shëruar 1 mijë e 354 persona, duke e çuar numrin e përgjithshëm të të shëruarve në 1 17 mijë e 11.

Aktualisht numri i rasteve aktive është 27 mijë e 404./Gazeta Sinjali/

/OPOJAnet/

Opojanet ka hapur kanalin në Whats App dhe ju mund të na bashkoheni për të ndjekur lajmet tona BASHKOHU KËTU.

- Reklama-
- Reklama-