Opoja.net

28-vjeçari, bëhet mundësi i parë sumo në botë që vdes nga koronavirusi

28-vjeçari, bëhet mundësi i parë sumo në botë që vdes nga koronavirusi

Një mundës sumo 28-vjeçar i infektuar me koronavirus ka vdekur, duke u bërë mundësi i parë sumo që vdiq nga virusi, transmeton lajmi.net.

Wrestler Shobushi, emri i vërtetë i të cilit është Kiyotaka Suetake, u shtrua në spital muajin e kaluar, vdiq të Mërkurën në një spital të Tokios për shkak të dështimit të shumëfishtë organesh të lidhura me koronavirusin, tha transmetuesi publik japonez NHK.

Shobushi bëri debutimin e tij profesional në vitin 2007 nga Takadagawa i qëndrueshëm dhe renditja e tij më e mirë në karrierë ishte Nr 11 në divizionin e sandanizmit, divizioni i katërt më i lartë.

Mundësi Shobushi fillimisht zhvilloi ethe, megjithatë në atë kohë asnjë nga shokët e tij nuk u ankua për simptoma. /Lajmi.net/

NASA publikon tingujt e parë të regjistruar në Mars

Opoja.net

14 marsi, ditëlindja e Ajnshtajnit

Opoja.net

Përse Ajnshtajni e nxori gjuhën?

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net