Afër 3 mijë dënime të shqiptuara brenda 24 orëve për shkelje të masave

Opoja.net Opoja.net Kosova

Nga 28 gushti ka filluar zbatimi i masave të reja të Qeverisë, sipas të cilave është kthyer ora policore dhe vendosja e maskës është bërë obligative, shkruan Gazeta Sinjali.

Kjo ndodhi pas rritjes së madhe të rasteve pozitive dhe numrit të madh të viktimave.

Me fillimin e masave të reja, u rritën edhe gjobat e shqiptuara për qytetarët.

Vetëm në 24 orët e fundit janë shqiptuar 2794 gjoba për shkelje të masave antiCOVID në Kosovë.

Sipas raportit të djeshëm të MSH-së, pozitiv kanë rezultuar 1448 persona dhe kanë vdekur 26.

/OPOJAnet/

Opojanet ka hapur kanalin në Whats App dhe ju mund të na bashkoheni për të ndjekur lajmet tona BASHKOHU KËTU.

- Reklama-
- Reklama-