Opoja.net

Ambasada Amerikane: Mezi presim të punojmë me Qeverinë Hoti

Ambasada Amerikane: Mezi presim të punojmë me Qeverinë Hoti

Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës e ka përshëndetur votimin e Qeverisë së re në krye me Avdullah Hotin kryeministër.

Kjo ambasadë ka thënë se mezi pret të punojë me Qeverinë Hoti për të vazhduar punën e rëndësishme për paqen, drejtësinë, forcimin e marrëdhënieve rajonale dhe luftimin kundër Covid-19.

Kjo eshte deklarata e ambasades Amerikane:

Congratulations on the peaceful formation of the new government. We look forward to working with the Hoti government to continue important work on peace, justice, and prosperity, including efforts to strengthen regional relations and combat COVID-19.

Moti për këtë javë, diell, vranësira dhe reshje shiu

Merlinda Guraj

Sot pritet të mbërrijnë dozat e vaksinës ‘Pfizer’ në Shqipëri

Merlinda Guraj

Java e ardhshme në Kosovë, më ngrohtë dhe me pak reshje

Merlinda Guraj
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net