Ardhja e mërgimtarëve shkakton kolona në kufi, pritje më të gjata në Merdare

Opoja.net Opoja.net Kosova

Ardhja e mërgimtarëve nga vende të ndryshme të Evropës ka ndikuar që në pikat kufitare në hyrje-dalje të Kosovës të nisin kolonat dhe pritjet.

Kësisoj, pritje pak më të gjata po ka në Merdare, shkruan lajmi.net.

Sipas të dhënave të fundit të orës 22:50 nga Qendra për Menaxhim Kufitar, pritjet në Merdare arrijnë deri në 15 minuta në hyrje, teksa janë krijuar kolona deri në 30 metra.

Pritje 15 minutëshe ka edhe në kufi me Shqipërinë, në Vërmicë, teksa kolonat edhe aty janë deri në 30 metra.

Deri në 10 minuta pritje ka ndërkaq edhe tek Dheu i Bardhë. /Lajmi.net/

Më poshtë keni të dhënat e plota në formë tabelare për gjendjen në pikat kufitare:

/OPOJAnet/

Opojanet ka hapur kanalin në Whats App dhe ju mund të na bashkoheni për të ndjekur lajmet tona BASHKOHU KËTU.

- Reklama-
- Reklama-