Opoja.net

Arrestohen 13 persona në Prizren, në një lokal zhvilloheshin lojëra fati

Kronika
Arrestohen 13 persona në Prizren, në një lokal zhvilloheshin lojëra fati

Policia e Kosovës ka bërë të ditur se pas pranimit të informatës se në një lokal në Prizren zhvilloheshin lojëra fati është njoftuar prokurori kujdestar, i cili ka dhënë urdhër verbal që të realizohet urdhër kontroll në lokal, me ç’rast janë arrestuar 13 të dyshuar.

Gjatë kontrollit janë sekuestruar 4 shtëpiza kompjuteri, 1 llaptop, 1 printer i tiketave të basteve 1 printer i tiketave të basteve si dhe disa tiketa (kuponë) të basteve që kanë luajtur të dyshuarit.

Në vendngjarje ka ndalur edhe inspektorët komunalë, ku kanë bërë një procesverbal dhe kanë mbyllur lokalin.

Pas intervistimit me vendim të prokurorit të dyshuarit janë dërguar në mbajtje.

Vrasja e të riut në Tusus të Prizrenit, vazhdon shqyrtimi kryesor

Opoja.net

Aksident me të lënduar në Dragash

Opoja.net

20-vjeçari nga Prizreni pret gishtat në fabrikë

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net