ATK-ja: 673.5 milion euro tatime të mbledhura

Kushtrim Guraj Kushtrim Guraj Kosova

673.5 milion euro tatime shënojnë performancen për periudhën janar-nëntor 2022.

Kjo vlerë rrit të hyrat e mbledhura krahas planit të rishikuar për 15.5 milion euro apo 2.4% .

Më shumë të hyra të mbledhura janë shënuar edhe nëse krahasojmë periudhat e njëjta të vitit 2021 dhe këtij viti, ku shuma e tejkaluar është 121.05 milion euro apo 21.9%.

Totali i të hyrave të mbledhura tatimeve dhe kontributeve 890.4 milion euro.

Referuar trendit aktual të mbledhjes së të hyrave, ATK konsideron që deri në fund të dhjetorit do të arrit të realizoj projeksionin për këtë vit, por edhe të tejkaloj atë.

/OPOJAnet/

Opojanet ka hapur kanalin në Whats App dhe ju mund të na bashkoheni për të ndjekur lajmet tona BASHKOHU KËTU.

- Reklama-
- Reklama-