Autostrada “Ibrahim Rugova” gati e pakalueshme nga bora

Opoja.net Opoja.net Kosova

Ndonëse Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka paralajmëruar ditë më parë që nga e mërkura priten edhe reshje të borës, historia e rrugëve të bllokuara në ditët me mot të tillë vazhdon të përsëritet, shkruan Gazeta Sinjali.

Gati e pakalueshme nga bora është edhe autostrada “Ibrahim Rugova”.

Ani pse ka ka kaluar ora 08:00 e mëngjesit, kompanitë e kontraktuara për mirëmbajtjen e rrugëve nuk kanë dalë ende në terren.

/OPOJAnet/

Opojanet ka hapur kanalin në Whats App dhe ju mund të na bashkoheni për të ndjekur lajmet tona BASHKOHU KËTU.

- Reklama-
- Reklama-