Opoja.net

Belgjikë: Infermierët i kthejnë shpinën kryeministres

Kuriozitete
Belgjikë: Infermierët i kthejnë shpinën kryeministres

Kur Sophie Wilmes, kryeministrja belge, po i afrohej spitalit me autokolonën qeveritare, stafi u rreshtua tek hyrja kryesore dhe i kthyen shpinën teksa ajo kalonte, transmeton lajmi.net.

Qeveria ka marrë kritika për mënyrën se si është menaxhuar pandeminë e COVID-19, teksa Belgjika ka numrin më të lartë të vdekjeve sesa çdo vend tjetër për çdo një milion banorë.

Në vendin me vetëm 11.5 milionë banorë ka pasur më se 9000 të vdekur.

Infermieret po ashtu kanë pasur mosmarrëveshje me qeverinë, pasi kanë kërkuar më shumë të drejta brenda industrisë së shëndetësisë. /Lajmi.net/

Medics give Belgian Prime Minster cold reception

Belgian PM is shamed by ‘outraged’ medics as they turn their backs on her in protestFULL STORY: http://dailym.ai/3bO0aDK

Gepostet von Daily Mail am Montag, 18. Mai 2020

Loading...

Mos i humb

“Dëshpërim Kosova” – qytetari që po proteston kundër Qeverisë Hoti (VIDEO)

Opoja.net

Rrethi i Janjevës u nis për 45 ditë, nuk u përfundua as për tre vjet (VIDEO)

Opoja.net

Rreth i Janjevës u nis për 45 ditë, nuk u përfundua as për tre vjet (VIDEO)

Opoja.net

Dogana: Kosovarët shpenzojnë 300 milionë euro në duhan brenda vitit

Opoja.net

Ndërpritet restaurimi i mullirit (VIDEO)

Opoja.net

Burgu i torturave bëhet muze unik në kryeqytet (VIDEO)

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net