Opoja.net

Bie në gejzer pasi futet ilegalisht në parkun Yellowstone

Bie në gejzer pasi futet ilegalisht në parkun Yellowstone

Yellowstone është mbyllur për publikun që nga 24 marsi në mes të pandemisë, por gruaja u tha se kishte injoruar mbylljen, transmeton lajmi.net.

Gruaja, e cila ende nuk është identifikuar, u tha zyrtarëve se ajo kishte qenë duke bërë fotografi pranë Geyser Old Faithful, një nga gejzerët më të famshëm në botë, kur ajo ra prapa.

Gruaja ishte në gjendje të kthehej në automjetin e saj dhe ajo u transmetua më pas në Qendrën Mjekësore Rajonale Lindore Idaho.

Geyser Old Faithful shpërthen rreth çdo 90 minuta, dhe temperatura mesatare e ujit është 76.5 gradë Celsius. /Lajmi.net/

NASA publikon tingujt e parë të regjistruar në Mars

Opoja.net

14 marsi, ditëlindja e Ajnshtajnit

Opoja.net

Përse Ajnshtajni e nxori gjuhën?

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net