Bie në gejzer pasi futet ilegalisht në parkun Yellowstone

Opoja.net Opoja.net Kuriozitete

Yellowstone është mbyllur për publikun që nga 24 marsi në mes të pandemisë, por gruaja u tha se kishte injoruar mbylljen, transmeton lajmi.net.

Gruaja, e cila ende nuk është identifikuar, u tha zyrtarëve se ajo kishte qenë duke bërë fotografi pranë Geyser Old Faithful, një nga gejzerët më të famshëm në botë, kur ajo ra prapa.

Gruaja ishte në gjendje të kthehej në automjetin e saj dhe ajo u transmetua më pas në Qendrën Mjekësore Rajonale Lindore Idaho.

Geyser Old Faithful shpërthen rreth çdo 90 minuta, dhe temperatura mesatare e ujit është 76.5 gradë Celsius. /Lajmi.net/

/OPOJAnet/

Opojanet ka hapur kanalin në Whats App dhe ju mund të na bashkoheni për të ndjekur lajmet tona BASHKOHU KËTU.

- Reklama-
- Reklama-