Opoja.net

Bombica me copa çokollate

Bombica me copa çokollate
¾
Gotë kokos
¾
Gotë drithëra
2
Lugë gjelle kakao
2
Lugë gjelle fara liri të bluara
¼
Gotë copa çokollate
¾
Gotë gjalpë kikiriku natyrale e pakriposur
¼
Gotë lëng pemësh
2
Lugë gjelle copa çokollate
  1. Merrni një enë të madhe ku do të përzieni mirë të gjithë përbërësit e thatë (kokosin, dridhërat, kakon pluhur, farat e lirit dhe çokollatën).
  2. Pasi t’i keni përzier këta përbërës, shtoni edhe përbërësit e lagësht (gjalpën, lëngun e pemëve, çokollatën).
  3. Pastaj me anë të një lugëze, përzieni të gjithë së bashku derisa të kombinohen mirë.
  4. Pasi t’i keni përzier, merrni brumin me duar dhe formoni topëtha apo siç njihen bombica. Si opsion, mund t’i shtoni edhe copa çokollate në to.

Bukë me gjalpë: E butë dhe shumë e shijshme – qëndron e freskët për tri ditë

Merlinda Guraj

Makarona me proshutë dhe ajkë kosi të mbushur me salcë kërpudhash

Merlinda Guraj

Ëmbëlsirë me tre veprime: Çokollatë e cila nuk mund të refuzohet!

Merlinda Guraj
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net