Bombica me copa çokollate

Kushtrim Guraj Kushtrim Guraj Kuzhina
¾
Gotë kokos
¾
Gotë drithëra
2
Lugë gjelle kakao
2
Lugë gjelle fara liri të bluara
¼
Gotë copa çokollate
¾
Gotë gjalpë kikiriku natyrale e pakriposur
¼
Gotë lëng pemësh
2
Lugë gjelle copa çokollate
  1. Merrni një enë të madhe ku do të përzieni mirë të gjithë përbërësit e thatë (kokosin, dridhërat, kakon pluhur, farat e lirit dhe çokollatën).
  2. Pasi t’i keni përzier këta përbërës, shtoni edhe përbërësit e lagësht (gjalpën, lëngun e pemëve, çokollatën).
  3. Pastaj me anë të një lugëze, përzieni të gjithë së bashku derisa të kombinohen mirë.
  4. Pasi t’i keni përzier, merrni brumin me duar dhe formoni topëtha apo siç njihen bombica. Si opsion, mund t’i shtoni edhe copa çokollate në to.
/OPOJAnet/

Opojanet ka hapur kanalin në Whats App dhe ju mund të na bashkoheni për të ndjekur lajmet tona BASHKOHU KËTU.

- Reklama-
- Reklama-