Opoja.net

Borë e shi edhe gjatë të shtunës

Kosova
Borë e shi edhe gjatë të shtunës

IHMK njofton se edhe të shtunën vendi ynë do të vazhdojë të mbetet nën ndikimin e masave të lagështa të ajrit të cilat do ta mbajnë ketë situatë meteorologjike.

Këto vranësira të përqendruara mbi territorin tonë do të sjellin sërish reshje shiu dhe bore në viset e larta por edhe në viset mesatare.

Pas reshjeve në fushat termike do të ketë rënie në të dy vlerat ekstreme.

Temperaturat gjatë këtyre dy ditëve të parashikimit do të ulën deri në zero gradë, ndërsa maksimalet parashihen të lëvizin ndërmjet 3-5gradë Celsius.

Ky aktivitet dinamik i motit do të ndikojë pozitivisht në cilësinë e ajrit.

Do të fryjë erë nga drejtimi i jugperëndimit dhe veriperëndimit me shpejtësi 1-10m/s. Shpejtësia e erës si zakonisht më e lartë do të jetë në pjesën veriore të Dukagjinit.

Gjashtë të vdekur dhe 320 raste të reja me coronavirus brenda 24 orëve

Merlinda Guraj

Zemaj: Vaksinimi anti-COVID planifikohet të bëhet në QKMF e palestra sportive

Merlinda Guraj

Vrasja e 15 vjeçarit në Prizren, një muaj paraburgim ndaj të miturit që kreu veprën

Merlinda Guraj
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net