Bukë e zezë pa gluten

Kuzhina
Bukë e zezë pa gluten

Një recetë për të gjithë ata që duan një gatim të shëndetshëm, por pa gluten, pasi mund të jenë intolerantë ndaj tij

Përbërësit: 500 ml ujë,– 500 g miell i përzier për bukë të zezë (pa gluten),– 15 g tharmë të freskët, – 1 lugë e vogël kripë,– 1 lugë e vogël sheqer,– 3 lugë të vogla vaj.

Përgatitja:

Në enë më parë qitni ujin, pastaj miellin dhe përbërësit e tjerë dhe përzieni derisa të bëhet masë e njëjtë (për përzierje përdorni spiralen).

Qiteni në kallëp përpjekje të bukës.

Kur të bymehet lyejeni sipërfaqen me vaj, qitni fara sipas dëshirës dhe piqeni 45 minuta në 180 gradë Celsius në furrën e nxehur më parë.

Ju bëftë mirë, – transmeton Telegrafi.

[the_ad_group id="421"]

2 receta pijesh freskuese për këto ditë të nxehta vere

Opoja.net

Brumë pice për 2 minuta, i butë pambuk

Opoja.net

Një ide e sallatës së shpejtë për iftar

Opoja.net

Receta e orizit të ngrohtë me brokoli – shije dhe shëndet në një pjatë

Opoja.net

Mënyra më e thjeshtë për të përgatitur sherbetin e ëmbëlsirave, në frigorifer

Opoja.net

Mënyra më e mirë për të gatuar omletin

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net