Opoja.net

Byrian

Nevojitet:

1 kg
Spinaq
200 gr
Oriz
6-7
Lugë vaj
2
Qepë të mesme
2
Lugë salcë domatesh
Kobërz
Kripë
Piper të zi

Përgaditja:

Spinaqin e grirë e vendosim në ujë të vluar e kripë, për 2 minuta.

Orizin e ziejmë dhe më pas ia shtojmë spinaqin në enën e njejtë. Në një tigan e skuqim qepën dhe i shtojmë salcën e domateve dhe piperin e zi. Ia shtojmë salcën masës së orizit. I ziejmë së bashku për 10 minuta.

Kur të zihet i shtojmë kobërz. /Opoja.net/

562

A mendoni se keni nevojë për të terhequr para nga trusti juaj ?

Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net