Çitaku viziton Thaçin dhe të tjerët në Hagë: Ata po mbahen peng

Kushtrim Guraj Kushtrim Guraj Kosova

Nënkryetarja e Partisë Demokratike të Kosovës, Vlora Çitaku, ka vizituar në Hagë ish-presidentin e Kosovës, Hashim Thaçin.

Sipas saj, ish-krerët e UÇK-së nuk janë burgosur, ata po mbahen peng, njofton Klan Kosova.

“Thaçi, Veseli, Krasniqi e Selimi kanë krijuar historinë. Sfidat dhe pengesat që kanë kaluar në jetë kanë qenë shumëfish më të mëdha se sfida në të cilën po kalojnë sot. Ata nuk janë të burgosur. Ata po mbahen peng”.

“Megjithatë, edhe pas kësaj vizite tek Presidenti Thaçi, dolëm optimistë në ngadhënjimin e drejtësisë”.

“Bashkë me Arlindë, Bekimin dhe Abelardin”.

/OPOJAnet/

Opojanet ka hapur kanalin në Whats App dhe ju mund të na bashkoheni për të ndjekur lajmet tona BASHKOHU KËTU.

- Reklama-
- Reklama-