Dejan Pantiq nga paraburgimi dërgohet në arrest shtëpiak

Kushtrim Guraj Kushtrim Guraj Kosova

Ish-policit serb, Dejan Pantiq, që dyshohet për sulm me mjete shpërthyese ndaj Policisë së Kosovës dhe zyrave të Komisioneve Komunale Zgjedhore në veri, iu ka ndryshuar masa e paraburgimit në arrest shtëpiak.

Lajmin për RTK e ka konfirmuar zëdhënësja e Gjykatës Themelore në Prishtinë, Mirlinda Gashi.

“Me kërkesë të Prokurorisë Speciale të Republikës së Kosovës është bërë zëvendësimi i kësaj mase për Dejan Pantiq”, ka thënë ajo.

Ndërkohë në mediat serbe ka folur i biri i Pantiqit, që meritat për këtë lirim ia ka atribuuar presidentit të Serbisë, Aleksandar Vuçiq.

Pantiqi u arrestua në fillim të këtij muaji, derisa më pas serbët lokalë të nxitur nga grupet kriminale barrikaduan rrugët në veri.

 

/OPOJAnet/

Opojanet ka hapur kanalin në Whats App dhe ju mund të na bashkoheni për të ndjekur lajmet tona BASHKOHU KËTU.

- Reklama-
- Reklama-