Opoja.net

Do të ikin në Kroaci: 12 qytetarë nga Opoja bëjnë publike vizat e tyre

Do të ikin në Kroaci: 12 qytetarë nga Opoja bëjnë publike vizat e tyre

Tashmë është bërë e zakonshme braktisja e vendit nga qytetarët e moshave të ndryshme, të cilët po ikin për një jetë më të mire në vendet perëndimore, pasi që Kosova po zhytet dita-ditës në një krizë të thellë sociale dhe ekonomike. Kjo dukuri është theksuar edhe në Komunën e Dragashit.

Në rrjetet sociale po qarkullojnë disa foto të qytetarëve nga fshatra të ndryshme të Opojës, të cilët kanë publikuar vizat e tyre të punës, të lëshuara nga Ambasada e Kroacisë. Qytetarë kryesisht të moshës së re, nga fshatrat si Pllajniku, Kuki, Bresana, Kaprja etj., me mbiemrat Fetahu, Qusaj, Abdyli, Zejneli, Refiku, do të ikin në Kroaci për të punuar në fushën e ndërtimtarisë./Opoja.Net

———————

Kjo web faqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve “OPOJAnet B.I”. Opoja.net mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale. Përdorimi, modifikimi dhe shpërndarja për qëllime komerciale pa marrëveshje me Opoja.net, ndalohet rreptësisht. 

 

 

 

 

86 pako ushqimore u shpërndanë nga Shoqata humanitare Opoja

Opoja.net

Në Dragash shpërndahen pako ushqimore në kuadër të projektit “Sofra e Ramazanit 2021”

Opoja.net

Urimi i kryetarit të komunës Shaban Shabani për muajin e shenjtë të Ramazanit

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net