DOBITË E SHOQËRISË SË MIRË

Opoja.net Opoja.net Artikuj

Nëse ata janë shokë për Allah, do të të duan. Kur ti mungon nga ata, i merr malli për ty dhe u mungon.
Kur ti gabon, ata ta tërheqin vërejtjen dhe të përmirësojnë. Kur ata luten për vetveten, të përmendin në lutjet e tyre. Ata janë sikurse yjet. Nëse devijon anija jote nga deti i jetës, ata të udhëzojnë. Dhe nesër nën Arshin e Allahut, ata mezi që presin të të takojnë. Allahu na bashkoftë mua dhe ju të gjithëve nën Arshin e Tij.

Nga arabishtja: Irfan JAHIU

/OPOJAnet/

Opojanet ka hapur kanalin në Whats App dhe ju mund të na bashkoheni për të ndjekur lajmet tona BASHKOHU KËTU.

- Reklama-
- Reklama-