Driton Kuka dhe Majlinda Kelmendi do t’i takojnë nesër ish-krerët e UÇK-së, në Hagë

Kushtrim Guraj Kushtrim Guraj Kosova

Driton Kuka dhe Majlinda Kelmendi do t’i shkojnë nesër për vizitë ish-krerëve të UÇK-së.

Dy ikonat kosovare të xhudos, Kuka e Kelmendi kanë njoftuar se do të udhëtojnë drejt Holandës, në një takim për të promovuar suksesin e xhudos së Kosovës, si dhe për t’u dakorduar për programin drejt Lojërave Olimpike.

Ky takim do të zhvillohet me federatat mike të Holandës dhe Gjermanisë.

Po ashtu, siç njofton Kuka në ‘Facebook’, dyshja do të takojnë edhe ish-presidentin e Kosovës, Hashim Thaçi, ish-kryeparlamentarët Kadri Veseli e Jakup Krasniqi si dhe ish-deputetin Rexhep Selimi e po ashtu edhe ish-nënkryetarin e OVL e UÇK-së.

/OPOJAnet/

Opojanet ka hapur kanalin në Whats App dhe ju mund të na bashkoheni për të ndjekur lajmet tona BASHKOHU KËTU.

- Reklama-
- Reklama-