Opoja.net

‘Dubai’ I Kosovës, Ja Sa Kushton Një Ari Tokë Në Malishevë

‘Dubai’ I Kosovës, Ja Sa Kushton Një Ari Tokë Në Malishevë

Është qytet në mes të Kosovës. Ajo kufizohet me qytetet si Drenasin, Klinën, Rahovecin, Suharekën dhe Lipjanin. Ky qytet është Malisheva.

Pa kaluar nepër territorin e saj, thuajse është e pamundur të shkosh në qendrat kryesore të vendit si në Pejë, Gjakovë, Prizren ose nëse vjen nga përendimi të vendit drejt lindjes për të shkuar në Prishtinë, Mitrovicë e qytete tjera, kjo falë pozitës gjeografike, shkruan Gazeta Konkrete.

Por jo vetëm kaq. Malisheva është prej qyteteve me të shtrenjta ku një ari tokë shkon nga 120-300 mijë euro.

Pak kush mund ta beson një gjë të tillë, por e vërteta është kjo për qytetin e Malishevës.

 

Moti për këtë javë, diell, vranësira dhe reshje shiu

Merlinda Guraj

Sot pritet të mbërrijnë dozat e vaksinës ‘Pfizer’ në Shqipëri

Merlinda Guraj

Java e ardhshme në Kosovë, më ngrohtë dhe me pak reshje

Merlinda Guraj
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net