Opoja.net

Duda Balje nderron parti.Mesojeni se ne cilen parti ka aderuar

Lajme
Duda Balje nderron parti.Mesojeni se ne cilen parti ka aderuar

Deputetja nga radhët e komunitetit boshnjak, Duda Balje, i është bashkuar grupit parlamentar të LDK-së.

Me të në grup, LDK tashmë ka 29 deputetë.

Ajo u ka thënë mediave se, pas shumë bisedimeve, ka vendosur që t’i bashkohet grupit parlamentar të LDK-së.

Balje së fundmi ka formuar edhe subjektin politik, Unioni Socialdemokrat, kryetare e së cilës është.

Ndryshe, tani VV-ja ka 30 deputetë, ndërkaq partneri tjetër, LDK-ja ka 29 sosh.

Mot i vranët dhe me reshje të dobëta bore

Merlinda Guraj

Moti sot, ftohtë dhe borë

Merlinda Guraj

Vuçiq: Serbinë e pret një vit i vështirë, do të na bëjnë presion për njohjen e Kosovës

Merlinda Guraj
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net