Duda Balje nderron parti.Mesojeni se ne cilen parti ka aderuar

Opoja.net Opoja.net Lajme

Deputetja nga radhët e komunitetit boshnjak, Duda Balje, i është bashkuar grupit parlamentar të LDK-së.

Me të në grup, LDK tashmë ka 29 deputetë.

Ajo u ka thënë mediave se, pas shumë bisedimeve, ka vendosur që t’i bashkohet grupit parlamentar të LDK-së.

Balje së fundmi ka formuar edhe subjektin politik, Unioni Socialdemokrat, kryetare e së cilës është.

Ndryshe, tani VV-ja ka 30 deputetë, ndërkaq partneri tjetër, LDK-ja ka 29 sosh.

/OPOJAnet/

Opojanet ka hapur kanalin në Whats App dhe ju mund të na bashkoheni për të ndjekur lajmet tona BASHKOHU KËTU.

- Reklama-
- Reklama-