Opoja.net

Ëmbëlsirë me portokall dhe vaj ulliri

Ëmbëlsirë me portokall dhe vaj ulliri

Kjo recetë është mjaft e thjeshtë, përgatitet shpejt dhe ka shije të mrekullueshme

Përbërësit:

– 250 g miell të butë;
– 350 g sheqer;
– 1 lugë e vogël kripë;
– gjysmë luge e vogël sodë bikarbonati;
– gjysmë luge e vogël pluhur për ëmbëlsira;
– 300 ml vaj ulliri;
– 300 ml qumësht;
– 3 vezë;
– 1 lugë lëvore portokalli të grira në rende;
– 60 ml lëng portokalli;
– 50 ml liker portokalli

Përgatitja:

Nxehni furrën në 180 gradë Celsius, ndërsa kallëpin për tortë të përmasave 22 apo 24 cm lyeni me vaj dhe miell apo mbështilleni me letër për pjekje.

Përzieni miellin, sheqerin, kripën, pluhurin për ëmbëlsira dhe sodën e bikarbonatit.

Në një enë tjetër tundni vezët dhe qitni vaj ulliri, qumësht, liker dhe lëngun e lëvores së portokallit.

Qitni përbërësit e thatë dhe tundni edhe pak, derisa të bëhen masë e lëmuar.

Qitni në kallëpin e përgatitur dhe piqni rreth një orë, derisa korja të marrë ngjyrë të artë.

Bukë me gjalpë: E butë dhe shumë e shijshme – qëndron e freskët për tri ditë

Merlinda Guraj

Makarona me proshutë dhe ajkë kosi të mbushur me salcë kërpudhash

Merlinda Guraj

Ëmbëlsirë me tre veprime: Çokollatë e cila nuk mund të refuzohet!

Merlinda Guraj
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net