Opoja.net

Filloi rindërtimi i rrugës Pllajnik – Kosavë

Lajme Opoja

Banorët e Pllajnikit tash e tutje do ta kenë më të lehtë udhëtimin nëpër rrugën e re, e cila gjatë dimrit iu shkaktoi mjaft probleme.

Në rrugën e re në Pllajnik e cila nuk arriti të përballojë gjatë dimrit kanë filluar rindertimët.

SUPER OFERTË NGA HOTEL ARXHENA

Ndërrimi i viteve nën bardhësinë e bjeshkëve të Sharrit

SHIKO OFERTAT

 

Komuna e Dragashit po i kryjen obligimin ndajë banorëve të fshatit Pllajnikë, duke ju siguraur një rrugë më të sigurtë.

Kjo rrugë me një solemnitet pompoz, ishte përuruar me 19 gusht të vitit 2013. Përveç drejtuesve më të lartë komunal, në këtë solemnitet kishte marrë pjesë edhe ministri i atëhershëm i Infrastrukturës dhe Transportit, Fehmi Mujota, i cili kishte bërë edhe prerjen zyrtare të shiritit. Dimri i fundit, pas reshjeve të shumta të borës në këtë lokalitet me lartësinë më të madhe mbidetare në zonën e Opojës, bora ka arritur trashësinë prej 40 cm ndërsa asfalti i rrugës së re është çarë dhe deformuar .

Kompania e cila po i kryjen punimet është Drini Company. (Opoja.net)

Nga e enjtja pritet mot më i butë, temperaturat do të shënojnë ngritje deri në 11°C

Opoja.net

Lista prej 278 fermerëve perfitues të subvencioneve nga komuna e Dragashit

Opoja.net

Dëshmitë ndaj ish-drejtorit të Financave në Komunën e Dragashit, si dhe dy zyrtarëve komunal

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net