FSK-ja në Dragash, ushtroi aftësit e veta ushtarake

Opoja.net Opoja.net Lajme Opoja

Gjatë ditë së djeshme më: 24 tetor 2016, Forca e Sigurisë së Kosovës (FSK), kanë ushtruar në Dragash përgaditjet në ushtrimin “Shqiponja 5” e cila është planifikuar deri në detaje nga grupet planifikuese të FSK-së, të mbështetura edhe nga ekspertë të fushave të ndryshme nga Garda Kombëtare e shtetit Ajova të Shteteve të Bashkuara të Amerikës (SHBA) dhe do të vazhdojë deri më 28 tetor, në rajone të ndryshme të vendit.

Gjatë ditës së djeshme u realizua ushtrimet në magjistralen Zhur-Dragash, trupat e njësive të FSK-së do të jenë në lëvizje në të gjithë vendin, me qëllim ushtrimi, ku qytetarët do të kenë mundësi të shohin lëvizje më të theksuara në rajonin e Prizrenit, Malishevës, Kaçanikut  dhe Hanit të Elezit.

FSK-ja ka njoftuar se gjatë ditëve në vazhdim, trupat e FSK-së do të lëvizin nëpër rrugët e vendit. Aty ku do të realizohen ushtrimet, lëvizjet do të jenë më të shtuara dhe, e gjithë kjo do të bëhet pa penguar lëvizjen e lirë të qytetarëve.

14717040_1129495743815246_5584147740659220286_n

/OPOJAnet/

Opojanet ka hapur kanalin në Whats App dhe ju mund të na bashkoheni për të ndjekur lajmet tona BASHKOHU KËTU.

- Reklama-
- Reklama-