Fushata zgjedhore hapet duke i shkelur masat, Inspektorati në Prizren gjobit partitë politike

Opoja.net Opoja.net Kosova

Partitë politike dje zyrtarisht kanë hapur fushatën për zgjedhjet që do të mbahen më 14 shkurt, shkruan Gazeta Sinjali.

Por, partitë politike e kishin filluar jozyrtarisht fushatën e tyre elektorale duke vizituar kështu shumë qytete. Edhe zyrtarisht, më 3 shkurt, fushatën e nisën duke shkelur masat antiCOVID.

Krahas vizitave, pothuajse të gjitha partitë kanë shkelur masat antiCOVID, duke mbledhur qindra njerëz pa mbajtje të maskave dhe mosrespektim të distancës.

Drejtori i Inspekcionit në Prizren, Edon Muçaj ka njoftuar sot se Dega e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës është gjobitur me 2 mijë euro për mosrespektim të masave antiCOVID.

“MIRËMËNGJESI Buxhet i Kosovës, 2000€ gjobë për AAK, ruani shëndetin e qytetarëve të Prizrenit! Do të jemi të barabartë për çdo subjekt politik!”, shkroi ndër të tjera Muçaj në Facebook.

Po ashtu, gjatë ditës së djeshme Dega e PDK-së në Prizren është dënuar me 2 mijë euro për shkelje të masave antiCOVID./Gazeta Sinjali/

/OPOJAnet/

Opojanet ka hapur kanalin në Whats App dhe ju mund të na bashkoheni për të ndjekur lajmet tona BASHKOHU KËTU.

- Reklama-
- Reklama-