Gati 1 vit luftë me pandeminë, mbi 1500 të vdekur në Kosovë

Opoja.net Opoja.net Kosova

Numri total i rasteve pozitive me koronavirus në Kosovë është 61 mijë e 688 nga 244 mijë 950 persona të testuar që nga fillimi i pandemisë.

Betejën me këtë viurs e kanë humbur 1 mijë e 519 pacientë, derisa 53 mijë e 455 qytetarë janë shëruar, shkruan Gazeta Sinjali.

Në vendin tonë janë 6 mijë e 714 persona raste aktive.

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike njoftoi të premten se pesë persona kanë vdekur dhe janë regjistruar 284 raste të reja me koronavirus brenda një dite.

/OPOJAnet/

Opojanet ka hapur kanalin në Whats App dhe ju mund të na bashkoheni për të ndjekur lajmet tona BASHKOHU KËTU.

- Reklama-
- Reklama-