Gati 4 mijë raste aktive me COVID-19 në Kosovë

Opoja.net Opoja.net Kosova

Deri sot në Kosovë kanë vdekur 2.237 persona nga koronavirusi ndërkaq janë 3.940 raste aktive me COVID-19, shkruan Gazeta Sinjali.

Numri total i rasteve pozitive në Kosovë është 107.120.

Sipas të dhënave të fundit të publikuara nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike, numri i përgjithshëm i të shëruarve deri më sot është gjithsej 100.943 raste.

/OPOJAnet/

Opojanet ka hapur kanalin në Whats App dhe ju mund të na bashkoheni për të ndjekur lajmet tona BASHKOHU KËTU.

- Reklama-
- Reklama-