Opoja.net

Gjatë ditës pritet të ekzekutohen mjetet e Trustit për 70 mijë qytetarë

Kosova
Gjatë ditës pritet të ekzekutohen mjetet e Trustit për 70 mijë qytetarë

Gjatë ditës pritet që paratë e para nga Fondi Pensional i Kursimit të bien në duar të qytetarëve,

Janë rreth 70 mijë qytetarë që sot do t’i marrin 10 përqind të mjeteve të tyre, njofton Klan Kosova.

Transferimi i mjeteve për këta qytetarë do të nisë nga ora 10:00.

Tërheqja e këtyre mjeteve është garantuar me Pakon për Rimëkëmbje Ekonomike të votuar në Kuvendin e Kosovës si ndihmë për periudhën e pandemisë.

Këto janë sloganet e partitve për zgjedhjet e 14 shkurtit

Opoja.net

15 vjet nga vdekja e presidentit historik Ibrahim Rugova, politikanët vlerësojnë lartë kontributin e tij për shtetësinë e Kosovës

Merlinda Guraj

Gjashtë të vdekur dhe 320 raste të reja me coronavirus brenda 24 orëve

Merlinda Guraj
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net