Opoja.net

Gjendja nëpër pikat kufitare, më e ngarkuar Merdarja

Kosova
Gjendja nëpër pikat kufitare, më e ngarkuar Merdarja

Mërgimtarët të cilët ishin në Kosovë për t’i pritur festat e fundvitit së bashku me familjarët e tyre tashmë kanë filluar të kthehen në vendet ku jetojnë, shkruan Gazeta Sinjali.

Pjesa më e madhe e tyre shkojnë përmes kufirit Merdare, ku tani në atë pikë ka pritje në dalje nga 20 deri në 30 minuta.

Në Dheun e Bardhë pritjet janë deri në një orë.

Kjo u bë e ditur përmes Qendrës Kombëtare për Menaxhim Kufitar, teksa përditësimi i fundit u bë në ora 07:16.

Pikat tjera kufitare janë më të qeta si në hyrje ashtu edhe në dalje me 5 minuta pritje.

Në Kosovë edhe pesë viktima dhe 353 raste të reja me COVID-19

Merlinda Guraj

Zemaj fton nxënësit dhe mësimdhënësit të respektojnë masat anti-COVID

Merlinda Guraj

Mot kryesisht i qetë në Kosovë në ditët e ardhshme

Merlinda Guraj
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net