Greqia nuk ndryshon qëndrim për njohjen e Kosovës

Kushtrim Guraj Kushtrim Guraj Kosova

Kryeministri grek Kyriakos Mitsotakis ka thënë sot në Berlin se shteti i tij nuk do ta ndryshojë qëndrimin rreth njohjes së pavarësisë së Kosovës.

Këto komente ai i bëri pas pyetjes së gazetarëve kosovarë rreth kësaj çështjeje.

Greqia është në mesin e pesë vendeve të Bashkimiti Evropian që nuk e ka njohur ende pavarësinë e Kosovës.

/OPOJAnet/

Opojanet ka hapur kanalin në Whats App dhe ju mund të na bashkoheni për të ndjekur lajmet tona BASHKOHU KËTU.

- Reklama-
- Reklama-